Kam za bambusy: Bambusové moře – Shunan Zhuhai – Čína

Toto méně známé Jihosečuánské Bambusové moře (Shunan Zhuhai) se nachází, jak už vyplývá z názvu, v jižní části čínské provincie Sečuán (Sichuan). Leží cca. 70 km jihovýchodně od města Yibin. Rozkládá se na ploše 120 km2 na horských svazích v nadmořských výškách 600 – 1000 m.n.m.. Tvoří ho hlavně porost Phyllostachys pubescens, ale mělo by se zde nacházet ještě dalších 30 druhů bambusů.

Podrobnosti z návštěvy Kláry Kučerové v tomto Jihosečuánském Bambusovém moři si můžete přečíst v časopise Lidé a Země 9/2008 a na internetu tady: http://laz.mf.cz/…usova-poezie, nebo lehce upravený text tady: http://www.cinsky.cz/clanek.php?…

Pro bambusáře bude asi zajímavější navštívit spíše známější Bambusové moře v Anji v provincii Zhejiang. Nejen, že jsou zde také obrovské porosty Phyllostachys pubescens, ale je zde také největší kolekce bambusů v Číně, kde je již k vidění přes 300 druhů.

Zdroje:

http://www.chinatrekking.com/…hunan-zhuhai

Turistické mapy oblasti si můžete prohlédnout tady:

http://www.chinatrekking.com/…tourist-maps

Níže si můžete prohlédnout jinde nepublikované fotografie z tohoto málo známého Jihosečuánského Bambusového moře. (autor: Klára Kučerová)