Bambusy, které pěstuji

Níže uvádím druhy, které pěstuji na minimálně jedné lokalitě. Některé zkouším na dvou i třech. U některých druhů mám rostliny z různých zdrojů, případně pěstuji různé klony. V závorce je vždy uváděn zdroj sazenice a rok získání rostliny.

Poznatky z pěstování uplatňuji v popisech u jednotlivých druhů. Mám omezený prostor k pěstování a ani nemám zájem nahromadit co největší počet druhů. Snažím se vybrat a nechat si jen nejodolnější a zároveň (podle mého názoru) nejvíc dekorativní bambusy vhodné pro pěstování v našem klimatu.

Postupem času vyřazuji:

Stále se objevují nové druhy či kultivary. Některé, dříve pěstované bambusy, tak průběžně vyměňuji za nové, perpektivnější rostliny. Někdy je volba těžká, ale limitovaný prostor mě nutí pustit i druhy, které mám opravdu rád.

V následujícím seznamu jsou všechny rostliny, které jsem pěstoval. U vyřazených uvádím důvod, proč byly odebrány ze sbírky.

Mám zájem prověřit i další druhy, které jsem ještě nevyzkoušel. Pokud pěstujete nějaký druh, nebo kultivar, který zde v seznamu není a máte k dispozici sazenici k výměně, prosím mrkněte do nabídky. Případně mohu namnožit druh ze seznamu podle domluvy.

Druhy, které mám aktuálně ve sbírce: Currently grown species:

Druhy, které jsem pěstoval, ale v současné době je již nemám ve sbírce. Formerly cultivated species:

zpět na přehled článků »