Rod: Sinobambusa

Rychlý výběr

Jedná se o rod výběžkatých bambusů, které tvoří delší podzemní rhizomy, kterými se rozšiřují do stran. Většinou tvoří keřovitý či stromovitý porost, se stébly vzdálenými od sebe, někdy mohou růst i v těsnějším shluku. Kolénka jsou vystouplá, stébla vzpřímená, s dlouhými rozestupy mezi kolénky, větve jsou obvykle 3, někdy 5–7 zejména výše na stéblech.

Bambusy pochází převážně ze subtropického prostředí, takže jejich odolnost vůči mrazu je malá a jsou pro venkovní pěstování u nás málo vhodné. V teplejších lokalitách (Velká Británie), jde o silně invazivní rostliny, které jsou schopné kolonizovat velké plochy.

Nejzimovzdornějším druhem se jeví Sinobambusa intermedia, který má šanci u nás venku dlouhodobě růst a zatím potvrzuje velmi dobrou zimovzdornost.

Jsou botanicky příbuzné rodu "Indosasa:?bam­bus:Indosasa, od kterého se liší počtem tyčinek v květu. Vzhledem trochu připomínají rod Semiarundinaria od kterého se dají snadno odlišit podle stébelných pochev. Zatímco u Semiarundinaria jsou vytrvalé a zůstávají dlouho na rostlinách, u Sinobambusa rychle opadávají.

Rod zahrnuje zhruba 10 druhů, z toho devět je endemických z Číny.

Rozšíření: Jižní a jihozápadní Čína, ostrov Hainan, Taiwan, severní Vietnam, v Japonsku zdomácněly, nejsou však původním druhem, introdukce proběhla již za dynastie Tang.

Nalezené bambusy rodu „Sinobambusa“

Na dotaz „Sinobambusa“ bylo nalezeno 2 položek.