Přehled bambusů: Phyllostachys propinqua

Rychlý výběr

Má vzpřímená, zelená stébla. Nepotřebuje kořenovou zábranu, protože málo odnožuje a drží se v trsu. Vzhled trsu po letech připomíná písmeno V.

Velmi odolný druh. Díky častým importům se dostalo do oběhu mnoho klonů, výrazně se lišících zimovzdorností. Nejzimovzdornější se jeví Mcclure = Li Yu Gan.

Phyllostachys propinqua McCLure (Vaupel) – výborný, zimovzdorný klon. Identický s Phyllostachys propinqua Li Yu Gan.

Phyllostachys propinqua Li Yu Gan – výborný, zimovzdorný klon. Import z Pekingu. Velice vhodný do našich podmínek. Tento klon od roku 2015 kvete.

Phyllostachys propinqua Lanuginosa – klon s namodralými novými výhonky. Importoval ho na jaře 1996 z Hangzhou J.V.D. Palen a H. Prins. Dříve v oběhu pod názvem Phyllostachys propinqua Hangzhou.Údaje z Číny: Stébla dlouhá 6–9 metrů, průměr stébel 3–5 cm. Listy dlouhé 6–17 cm, široké 1,2–2,2 cm. Výhonky raší začátkem května, jsou nasládlé, jedlé. Pevné stvoly slouží k výrobě držadel a jsou využívané v konstrukcích, pásky z nich využívané ke splétání.

Rozšíření: Anhui, Fujian, Guangdong, Guangxi, Guizhou, Hubei, Henan, Jiangxi, Jiangsu, Yunnan, Zhejiang. Roste podél cest a na říčních březích. Pěstuje se také v kultivaci.

Vlastnosti:

typ výběžkatý
rod Phyllostachys
země původu Čína
zimovzdornost 2 – výborně zimovzdorný
výška do 6.00m
průměr stébla do 3.00cm

Fotografie:

Phyllostachys propinqua foto 1
Phyllostachys propinqua foto 2
Phyllostachys propinqua foto 3
Phyllostachys propinqua foto 4
Phyllostachys propinqua foto 5
Phyllostachys propinqua foto 6
Phyllostachys propinqua foto 7