Rod: Chusquea

Rychlý výběr

Jedná se o rod bambusů z Jižní Ameriky, které rostou v různých nadmořských výškách. Zpravidla rostou trsnatě, ve vlhkých lokalitách i v otevřenějších trsech. Mají vzpřímená plná, zelená stébla, u kolének ze stébel vyrůstá několik větví. Jedna, která vyrůstá často později, bývá dominantní.

Pěstovat u nás by se snad daly některé vysokohorské druhy z And, ale opravdu jen na nejchráněnějších lokalitách. V Evropě se pěstuje poměrně dost druhů, ale hlavně ve Velké Británii, kde podmínky pro jejich pětování jsou vhodnější.

Několik druhů jsem viděl pěstovat i v Holandsku, kde rostly např. Chusquea andina, Chusquea culeou, Chusquea gigantea, Chusquea montana.

U nás k pěstování zřejmě připadá v úvahu pouze Chusquea culeou a Chusquea andina, která mi byla doporučována holandskými bambusáři.

Obecně se jedná o obtížně pěstovatelné bambusy, které se špatně množí a několik let trvá než se stabilizují na novém místě. Nejsou příliš vhodné k pěstování v našich podmínkách. Zřejmě najdou místo pouze ve sbírkách bambusářů, pro které budou určitě výzvou.

Nalezené bambusy rodu „Chusquea“

Na dotaz „Chusquea“ bylo nalezeno 2 položek.