Přehled bambusů: Yushania brevipaniculata

Rychlý výběr

Tento druh přestože patří mezi trsnaté bambusy má dlouhé krčky (až 20 cm) u paty stébel, takže roste spíše do šíře a netvoří kompaktní, hustý trs. V chladných regionech se rozšiřuje velmi pomalu. Nové výhonky jsou tmavé s ochmýřenými špičkami. Na tenkých větvičkách umístěných shlukovitě na slabých stéblech má mnoho jemných, tenkých lístků. Ty jsou umístěny v patrech nad sebou na opačných stranách stébla. Celkem rostlina působí křehce a vzdušně.

Tato rostlina je pro mě příjemným překvapením. Zimuje v teplé lokalitě velmi dobře. Přírůstky jsou u ní ale velmi malé, takže na větší porost si počkáme mnoho let. Stébla působí křehkým, jemným dojmem. Pro sběratele to bude rozhodně cenný druh.

Yushania brevipaniculata Wolong – o něco nižší selekce s menšími listy

Poznámka: Moje rostlina byla získána pod názvem Yushania chungii (brevipaniculata), podle mnoha znaků se však zdá, že spíše půjde o nižší selekci Yushania brevipaniculata Wolong.

Údaje z Číny: Stébla dlouhá 2–2,5 metru, průměr stébel 0,5–1 cm. Listy dlouhé 7–12 cm, široké 0,8–1,6 cm. Výhonky raší od června do srpna.

Rozšíření: Západní Sichuan. Roste ve výškách mezi 1800 – 3800 m.n.m.

Vlastnosti:

typ trsnatý
rod Yushania
země původu Čína
zimovzdornost 3 – dobře zimovzdorný
výška do 2.00m
průměr stébla do 1.00cm

Fotografie:

Yushania brevipaniculata foto 1
Yushania brevipaniculata foto 2
Yushania brevipaniculata foto 3
Yushania brevipaniculata foto 4
Yushania brevipaniculata foto 5
Yushania brevipaniculata foto 6